Osuszanie

Osuszanie budynków

Osuszanie budynków - nasza firma wykonuje pełen pakiet usług związanych z osuszaniem po zalaniach. Nasza oferta stworzona została w odpowiedzi na zidentyfikowane potrzeby Klientów oraz dopasowana do ich indywidualnych potrzeb. Dysponujemy najbardziej zaawansowanymi technologicznie osuszaczami. Gwarantujemy skuteczność.

W obliczu zalania niezwykle istotna jest szybka reakcja.Obszar zalania powiększa się z upływem czasu a skala szkód spowodowanych wodą rośnie. Występują co najmniej cztery progresywne skutki zalań:

  • Woda rozprzestrzenia się we wszystkich kierunkach systematycznie zwiększając obszar zalania.
  • Mokre materiały puchną i rozwarstwiają się.
  • Wysoka wilgotność przekraczająca 60 % w pomieszczeniu może powodować uszkodzenia.
  • Już w 24 godziny po zalaniu rozwijają się pleśnie i mikroorganizmy, które mogą powodować szkody materialne oraz pogorszyć jakość powietrza w pomieszczeniu.

Wilgotne plamy na murach oraz grzyb to niezbyt estetyczny widok dla naszego oka. Grzyby oraz wilgoć, która gromadzi się w murach może prowadzić do kaszlu, kataru, problemów z oddychaniem, a nawet do podrażnień skóry, w szczególności u dzieci. Grzyby na ścianach w naszych  domach szczególnie szybko rozwijają się zimową porą kiedy zaczynamy dogrzewać budynek oraz rzadziej otwieramy okna.  Pierwszym etapem zwalczeniem wilgoci muru będzie przede wszystkim zlokalizowanie wycieku lub miejsca, poprzez które wilgoć dociera do naszego budynku oraz zlikwidowanie przyczyn jej powstawania. W kolejnym etapie należy usunąć wykwity grzybów, które pojawiły się na ścianie oraz wstępnie zabezpieczyć mur preparatem antygrzybiczym. Następnie najważniejsze, dokładne osuszanie budynku za pomocą osuszaczy kondensacyjnych oraz pomalowanie ściany farbą, która zawiera preparat likwidujący grzyby.

Dzięki doświadczeniu i wieloletniej praktyce jesteśmy w stanie zahamować rozwój szkód spowodowanych wodą, odpowiednio sklasyfikować rodzaj zalania, dobrać najefektywniejszą technologię oraz  skutecznie osuszyć mokre, wilgotne ściany.

Gwarantujemy bezpłatną inspekcje po której dowiedzą się Państwo o etapach krokach które trzeba podjąć bezpośrednio po zalaniu.

Comments are closed.