usuwanie sadzy

Usuwanie sadzy po pożarze

Usuwanie sadzy po pożarze to bardzo pracochłonny proces

Zanieczyszczenie ścian i sufitów sadzą i dymem może stanowić naprawdę duży problem ponad to takie zabrudzenia są bardzo nieprzyjemne do czyszczenia. Istnieje wiele firm, które obecnie zajmują się czyszczeniem i usuwaniem sadzy ze ścian i sufitów po pożarach. Ich usługi mogą wydawać się na pozór drogie nie wszystkie również będą w stanie ze względu na zbyt małe doświadczenie i wiedzę Ci pomóc. Nie naprawią szkody wywołanej dymem i sadzą. Jeśli zdecydujecie się rozwiązać problem zabrudzenia sadzą ścian samodzielnie musicie być przygotowani na ciężką prace uzależnioną od stopnia i rodzaju zanieczyszczenia wywołanego przez pożar i dym.

Usuwanie sadzy

Usuwanie sadzy ze ścian i sufitów

Dym powoduje uszkodzenia, czarne ślady i przebarwienia na ścianach i sufitach. Sadza to pozostałości po pożarze. Dodatkowo w wyniku temperatury dochodzi do zwęglenia i wypalenia farby. Najpierw należy ocenić stopień uszkodzenia i ustalić, czy czyszczenie jest rozsądnym i najlepszym rozwiązaniem. Może się okazać że usuwanie sadzy tzn. czyszczenie jest niemożliwe ze względu na ciężkie zwęglenia ścian i innych pomalowanych powierzchni. W takim wypadku mechaniczne usunięcie sadzy wraz z farbą i częścią tynku będzie jedynym rozwiązaniem.

Mycie ścian po pożarze i zadymnieniu

Mycie ścian po pożarze


 

Jest jednak nadzieja dla Cibie jeśli zwęglenie farby nie jest zbyt głębokie a ściany lub sufity zanieczyszczone są jedynie warstwą sadzy.

Pamiętaj że pozostawiona na dłużej sadza powoduję nie odwracalne skutki na powierzchni na której się znajduję. Więc nie czekaj zbyt długo z czyszczeniem. Proponujemy abyś powierzył mycie ścian po pożarze specjalistycznej firmie takiej jak RAMID.

Comments are closed.